Keno Loto - Mängujuhend

Keno mängujuhend

Keno ajaloost
Legendi järgi on Keno tüüpi mäng üks vanemaid loteriimänge maailmas. Arvatakse, et sellist mängu mängiti Hiinas juba üle 3000. aasta tagasi. Sellel võib ka tõepõhi all olla, sest Vana-Hiina ennustuste raamatus "I Ching" mainiti tõenäoliselt esmakordselt inimkonna ajaloos kaasaegse loterii põhimõtteid. Usutavasti saadi raha Hiina müüri ehitamiseks just Keno eelkäijalt.

Sama legendi kohaselt nimetati Keno mängu eelkäijat Valge Tuvi Loteriiks või ka Tuvikese Loteriiks. Võidunumbreid viisid mängijatele kätte valged kirjatuvid.

XX sajandi alguses viisid sisserändajad Keno loterii Hiinast Ameerika Ühendriikidesse. Mäng muutus lihtsamaks, mängijal tuli valida 20 numbrit 80-st. Nüüdseks on Keno mäng veelgi lihtsustunud ning tuntud erinevate nimede all pea kogu maailmas.

Kuidas mängida?
Pileti ostmisel tuleb teha järgmised valikud:
1. Otsusta, mitme numbriga 1-st kuni 10-ni soovid mängus osaleda
See valik kehtib kõigi kümne mänguvälja kohta, st kui valisid numbrite arvuks 10, siis juhul, kui täidad kaks või kolm mänguvälja, pead ka seal märkima 10 numbrit. Pileti hind ei sõltu märgitud numbrite arvust.
2 .  Vali mänguvälja(de)l soovitud numbrid.
Jälgi, et tähistatud numbrite arv vastaks eelnevalt valitud numbrite arvule. Kui sa ei soovi ise numbreid valida, tee märge ringis PLIKS-PLAKS ja valiku teeb sinu eest arvuti. Saad kasutada ka nn segavarianti, kus näiteks kahel mänguväljal märgid numbrid ise, aga kolmandal teed märke ringis PLIKS-PLAKS.
3. Otsusta, kui suure panusega soovid mängida.
Valitud panuse suurus kehtib kõigi mänguväljade kohta. Siin on võimalikud järgmised variandid: 1 euro, 2 eurot, 5 eurot, 10 eurot või 15 eurot. Võidusumma suurus sõltub sinu poolt tehtud panusest.
4. Märgi, mitmel järjestikusel loosimisel soovid osaleda.
Võid osta pileti 1-ks, 2-ks, 4-ks, 6-ks või 14-ks järjestikuseks loosimiseks. Pileti hinna saad, kui korrutad valitud panuse täidetud mänguväljade ja loosimiste arvuga. Näiteks: 1 (panus eurodes) x 3 (mänguvälja) x 2 (loosimiste arv) = 6 eurot.

Lemmikpilet on mängija poolt mängukeskkonnas salvestatud pilet.

Lototerminalist piletit ostes anna täidetud mängulipik lotomüüjale, kes trükib sulle selle alusel lototerminalist pileti. Pilet sisaldab järgmist informatsiooni:
· Loosimis(t)e number
· Loosimis(t)e kuupäev(ad)
· Mitme numbriga mängus osaled
· Sinu panuse suurus
· Valitud numbrid
· Pileti hind

Kui soovid oma võitu kontrollida või võidusummat kätte saada lototerminalis, hoia oma pileti väljatrükk kindlasti alles.

Kuidas võita?
OLED VÕITNUD, kui sinu valitud numbrid või osa neist langevad kokku väljaloositud võidunumbritega. Võidu suurus sõltub tabamuste arvust ja panuse suurusest.
Kas oled võitnud, saad teada igast lototerminaliga müügipunktist. Kui müüja sisestab sinu pileti terminali ja sealt kostab võidumuusika, oled võitnud. Võidusumma suuruse saad teada terminalist väljastatud võidumaksetähikult.

Võidukoefitsientide tabel

                                                          Mängijanumbrite arv

Numbreid*
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
Tabamusi
10
20 000
 
 
 
 
 
 
 
 
 
9
1 400
7 000
 
 
 
 
 
 
 
 
8
140
400
2 000
 
 
 
 
 
 
 
7
10
50
100
600
 
 
 
 
 
 
6
2
5
10
40
200
 
 
 
 
 
5
1
1
2
4
20
50
 
 
 
 
4
-
-
1
1
2
4
20
 
 
 
3
-
-
-
-
-
1
2
11
 
 
2
-
-
-
-
-
-
-
1
5
 
1
-
-
-
-
-
-
-
-
-
1,5
0
3
3
2
2
1
1
1
-
-
-
* Numbrite arv mängukombinatsioonis

Loosimine
Loosimised toimuvad seitsmel päeval nädalas Eesti Loto kontoris Hallivanamehe 4, Tallinn. Loosimiste otseülekannet ja varasemate loosimiste salvestisi on võimalik vaadata siin.

Läbi aastate on Keno keskmiseks võidufondiks kujunenud 50-51% tehtud panustest. Igalt müüdud piletilt tasub Eesti Loto 18% hasartmängumaksu, millega toetatakse erinevaid noorte, teadus-, haridus-, kultuuri-, spordi- ja sotsiaalprojekte.

Kui oled võitnud
AS Eesti Loto loteriivõidud on tulumaksuvabad.
Võidusummad kuni 35 eurot saad kätte igast lotomüügipunktist. Võimalusel teeb lotomüüja võidumakseid ka 35 eurost kuni 650 euroni. Suuremate võitude kättesaamiseks tuleb pöörduda tööpäeviti kella 10.00-16.00 AS Eesti Loto kontorisse aadressil Hallivanamehe 4, Tallinn, või vormistada võit elektroonselt digiallkirjastatud avalduse alusel.
Võitu on võimalik vormistada 90 päeva jooksul alates loosimisele järgnevast päevast.
Internetist või mobiiltelefoni vahendusel ostetud lotopileti võit suuruses kuni 2000 eurot makstakse mängijakonto registreerimisel näidatud arvelduskontole kümne tööpäeva jooksul alates loosimisele järgnevast päevast. 2000 eurost suuremad võidud tuleb vormistada eraldi kas elektroonselt digiallkirjastatud avalduse alusel või Eesti Loto kontoris. Eesti Lotosse võitu vormistama tulles võta kaasa isikut tõendav dokument ja arvelduskonto number.
Lisainfot saad telefonil 650 20 30.
 

Keno lühikirjeldus

Keno on rohkelt põnevust ja valikuid pakkuv mäng, kus võid ise otsustada, mitme numbriga ja millise panusega osaled.  

Kenot
saab mängida esmaspäevast pühapäevani kaks korda päevas. Loosimised toimuvad kell 14.15 ja 21.15 ning piletite müük nendele loosimistele lõpeb vastavalt kell 14.00 ja 21.00.

Keno mänguväli koosneb 64-st numbrist, mille hulgast võid valida
1–10 numbrit. Kokku loositakse välja 20 võidunumbrit ning mida rohkem numbreid mängu paned, seda suurem võib olla sinu võit.
Võidusumma saad välja arvutada Keno võidukoefitsentide tabeli abil.

Keno
teeb veel eriti põnevaks see, et algpanust (1 euro) saab suurendada kuni 15 euroni. Vastavalt suureneb ka sinu võit. Näiteks, kui mängid 2-eurose panuse ja 10 numbriga ning sinu numbrid osutuvad võidunumbriteks, võidad 40 000 eurot.
Panuseks on võimalik valida 1, 2, 5, 10  või 15 eurot. Valitud panuse suurus kehtib kõigi valitud väljade suhtes.

Pileti hinna saad, kui korrutad omavahel panuse suuruse, mänguväljade arvu ja loosimiste hulga.

Pane tähele - Keno on ainulaadne ka selle poolest, et võita võid ka siis, kui ei tabanud ühtegi võidunumbrit!

Ühe ja sama piletiga võid osaleda ühel, kahel, neljal, kuuel või neljateistkümnel järjestikusel loosimisel.

Tõenäosus saada Kenoga tabamus 10/10-st on 1: 819 855.
 
See veebileht kasutab küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt