dot with x in it

Таймер веб-сеанса и кнопка временной блокировки аккаунта на 8 часов.

arrow left arrow right
00:00
oNuS-yNfJ-HBMw-WWo1-z7jg-pubX-IvxR-0lRG

Sinu pilet. Sinu võit.

 

1. jaanuarist 2016 jõustus seadus (hasartmänguseadus § 39), mis võimaldab loteriimängijatel kanda end Maksu- ja Tolliameti poolt hallatavasse hasartmängu mängimist piiravasse nimekirja (nn enesevälistusnimekirja) ning mis kohustab Eesti Lotot tagama, et end enesevälistusnimekirja lisanud isik ei saaks arvloteriid mängida.

Seadusega pandud kohustuse täitmiseks teostab Eesti Loto igakordsel piletimüügil isiku tuvastamise ja kontrolli enesevälistusnimekirja vastu, kusjuures pileteid müüakse vaid Eesti isikukoodi omavatele isikutele.

Internetis  ja m-loto kaudu pileti ostmisel toimub kontroll enesevälistusnimekirja vastu igakordsel veebikeskkonda sisselogimisel automaatselt ning nende mängijate jaoks ei too seadusemuudatus kaasa muutust ostuprotsessis.

Müügipunkti lototerminalist arvloterii pileti ostmisel tuvastab mängija isiku ja sisestab tema isikukoodi terminali lotomüüja.
Bingo loto, Vikingotto, Eurojackpot-i ja Keno pileti ostmiseks ja võidusumma suuruse kontrollimiseks ning sellel oleva võidu väljamaksmiseks peab mängija esitama müüjale oma ID-kaardi või isikut tõendava dokumendi. Võidu olemasolu piletil (jah/ei) saab tuvastada ilma isikut tõendavat dokumenti esitamata.

Kiirloterii pileti ostmisel ei ole vaja isikut tõendavat dokumenti esitada.

Arvloterii pileti ostmisel esita võimalusel ID-kaart 
Isikutuvastus ID-kaardi alusel toimub kiiremini kui muu isikut tõendava dokumendi alusel, sest andmeid loetakse terminali ribakoodilugejaga.

Kontrolli kindlasti isikukoodi õigsust lotopiletil

Lotopilet on seotud piletiomaniku isikukoodiga. Piletile trükitakse isikukoodi seitse (7) esimest numbrit. Vale isikukoodiga pileti võitu mängijale välja ei maksta.

Võitude vormistamise kohta vaata lähemalt siit!

Kui võidupilet on kadunud
Kõik piletid, sh müügipunktist ostetud piletid, on seotud mängija isikukoodiga ning pileti omanik saab võidu kätte ka siis, kui võidupilet on kadunud. Võidu kättesaamiseks on kaks võimalust:

  1. Terminalist ostetud piletite vormistamata võite saavad kontrollida kõik mängijad, kes on endale Eesti Loto kodulehel mängukonto registreerinud. Vormistamata võiduga piletid kuvatakse menüüvalikus “Terminali võidud” kuni võidu aegumiseni, s.o kuni 90 päeva pärast loosimist. Võit on võimalik oma mängukontol vormistada, digiallkirjastades eeltäidetud võidusumma väljamaksmise avalduse ning saates selle aadressil lotopost@eestiloto.ee
  2. Kui mängijal ei ole Eesti Loto kodulehel registreeritud mängukontot, on võimalik mängija isikukoodiga seotud vormistamata võite kontrollida allkirjastatud avalduse alusel. Kui päringu tulemusel selgub, et mängijal on vormistamata võite, tuleb mängijal võidu kättesaamiseks esitada allkirjastatud võidusumma väljamaksmise avaldus. Mõlemat avaldust saab esitada digitaalselt allkirjastatult e-posti teel (lotopost@eestiloto.ee) või Eesti Loto kontoris isikut tõendava dokumendi alusel.

Vaata lähemalt, kuidas võidupileti päringut digitaalselt esitada
Vaata lähemalt, kuidas võidunõuet digitaalselt esitada

Isikuandmete hoidmine ja käitlemine
Mängija isikukood salvestatakse lotosüsteemis ning andmeid hoitakse vastavalt isikuandmete kaitse seadusele. Andmeid ei edastata kolmandatele osapooltele, v.a õiguskaitseorganitele vastavasisulise  päringu alusel. 

 

Lotopiletile trükitakse pileti omaniku isikukoodi seitse (7) esimest numbrit