KKK - Isikutuvastus
Mis juhtub, kui ma lototerminalist ostetud pileti ära kaotan?
Kõik piletid, sh müügipunktist ostetud piletid, on seotud mängija isikukoodiga ning pileti omanik saab võidu kätte ka siis, kui võidupilet on kadunud. Võidu kättesaamiseks on kaks võimalust:
  1. Terminalist ostetud piletite vormistamata võite saavad kontrollida kõik mängijad, kes on endale Eesti Loto kodulehel mängukonto registreerinud. Vormistamata võiduga piletid kuvatakse menüüvalikus “Terminali võidud” kuni võidu aegumiseni, s.o kuni 90 päeva pärast loosimist. Võit on võimalik oma mängukontol vormistada, digiallkirjastades eeltäidetud võidusumma väljamaksmise avalduse ning saates selle aadressil lotopost@eestiloto.ee
  2. Kui mängijal ei ole Eesti Loto kodulehel registreeritud mängukontot, on võimalik mängija isikukoodiga seotud vormistamata võite kontrollida allkirjastatud avalduse alusel. Kui päringu tulemusel selgub, et mängijal on vormistamata võite, tuleb mängijal võidu kättesaamiseks esitada allkirjastatud võidusumma väljamaksmise avaldus. Mõlemat avaldust saab esitada digitaalselt allkirjastatult e-posti teel (lotopost@eestiloto.ee) või Eesti Loto kontoris isikut tõendava dokumendi alusel.
Vaata lähemalt, kuidas võidupileti päringut digitaalselt esitada
Vaata lähemalt, kuidas võidunõuet digitaalselt esitada

Kas lotopiletit saab kinkida?
Ei, sest arvloterii pilet on isikustatud ning võit makstakse välja vaid selle omanikule isikut tõendava dokumendi alusel. Kinkimiseks sobivad kiirloto piletid.

Kas maksuamet saab infot, kui palju ma lotopileteid ostan?
Eesti Loto hoiab isikuandmeid konfidentsiaalsetena. Maksu- ja Tolliametini jõuavad vaid nende mängijate isikuandmed, kes on lisanud end enesevälistusnimekirja.

Kas isikut tõendava dokumendi peab esitama ka kiirlotot ostes?
Kiirlotot ostes dokumenti esitama ei pea.

Kas lotopileteid saab osta vaid ID-kaardiga?
Lotopileteid saab osta kõikide isikut tõendavate dokumentide alusel, millel on selle omaniku foto ja Eesti isikukood. ID-kaardil olev isikukood on ribakoodilugejaga loetav, mistõttu toimub isikuandmete sisestamine lototerminali kiiremini kui teiste dokumentide puhul.

Kas juhiloa alusel saab lotopiletit osta?
Eesti Vabariigi juhiluba on sobiv dokument, kui dokumendi omanikul on Eesti isikukood.

Kas välismaalased saavad edaspidi loteriid osta?
Kiirloteriisid saavad osta kõik soovijad. Arvloteriisid saavad osta vaid isikud, kes omavad Eesti isikukoodi.

Kas ma saan osta lotopileti oma emale või sõbrale?
Arvloterii pilet on isikustatud ning võit makstakse välja vaid selle omanikule isikut tõendava dokumendi alusel. Pilet müüakse ja võit makstakse välja dokumendi alusel vaid dokumendi omanikule.

Mida Eesti Loto minu isikuandmetega teeb?
Eesti Loto võrdleb terminali sisestatud isikukoodi enesevälistusnimekirjas olevate isikukoodiga, ning juhul kui isikukood ei ole nimekirjas, väljastab konkreetse isikukoodiga seotud pileti.Pilet hoitakse isikukoodiga seotuna ning piletiga seotud võidud makstakse välja ka paberpileti (pileti väljatrüki) kaotamisel. Isikuandmeid hoitakse konfidentsiaalsena vastavalt isikuandmete kaitse seadusele.

Kas internetist pileteid ostes on vaja midagi täiendavalt teha?
Kõik internetimängijad peavad kontot luues sisestama muude isikuandmete seas ka oma isikukoodi. Edaspidi igakordsel sisselogimisel kontrollitakse mängija isikukoodi enesevälistusnimekirja vastu automaatselt.  

Kui ma olen endale seadnud kasiinos mängimise piirangu, kas see laieneb automaatselt ka lotomängimisele?
Mängija saab end lisada eraldi loterii mängimist välistavasse nimekirja. Kui isik lisab end kasiino või toto enesevälistusnimekirja, siis see ei laiene automaatselt lotomängule.   
 
See veebileht kasutab küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt