Vikinglotto - Mängujuhend
Süsteemimängu mängimiseks vali Vikinglotto mängulehel “Süsteemimäng" ning otsusta, mitme põhi- ja lisanumbriga soovid mängida. Seejärel märgi mänguväljal valitud hulk numbreid või kasuta numbrite valikuks “pliks-plaks” meetodit.

Pilet
Sul on võimalus osta pilet üheks, kaheks, kolmeks, viieks või kümneks loosimiseks. Mitmel loosimisel sama kombinatsiooniga mängides tõuseb mänguvälja hind vastavalt loosimiste arvule.
Näiteks: Kui täidad ühe mänguvälja üheks loosimiseks, tuleb sul tasuda 1 euro. Kui aga soovid osaleda ühe mänguväljaga viiel loosimisel, siis sellise pileti hind on 5 eurot ehk 1 x 1 eurot x 5 = 5 eurot.

Lototerminalist saad oma võidu kätte, kui esitad müüjale oma võidupileti ja isikut tõendava dokumendi.
Eesti Loto veebikonto omanikuna näed oma võidupileteid ka veebis, sh näed ka lototerminalist ostetud vormistamata võidupileteid. Valides menüüpunktist “Minu võidud”, näed võidupiletil õigesti arvatud põhinumbreid punasena ja lisanumbreid rohelisena.

Võiduvõimalused
Võidufond moodustub 50% mängu läbimüügist.
Jackpot’i (6+1) ja II (6 + 0) võidutasandi võidud on kõigis Vikinglottoga ühinenud maades ühised ja nende suurused sõltuvad kõigi Vikinglotto partnerite poolt loosimiseks müüdud kombinatsioonidest ning võitjate arvust. Iga müüdud kombinatsiooni kohta kantakse ühistesse fondidesse 0,16 eurot, millest ühisesse reservfondi kantakse 0,032 €.
Kui peavõidu (jackpoti’i) saajaid on rohkem kui üks, jagatakse peavõit nende vahel. Kui peavõitu ja II võidutasandi võitu välja ei loosita, liidetakse vastavatesse võidufondidesse kogunenud summad kogu ulatuses järgmise loosimise vastavate võidufondidega.

Ülejäänud võidutasandite võidud kujunevad riigisiseselt.
Võitude suurus igal võidutasandil sõltub antud loosimiseks müüdud piletitest ja võitjate arvust.

Võidutasand Tabamus Osa võidufondist
I (Jackpot) 6 põhinumbrit + 1 lisanumber 0,110€ kombinatsiooni kohta
II 6 põhinumbrit 0,018€ kombinatsiooni kohta
III 5 põhinumbrit + 1 lisanumber 20 % omavõidufondist
IV 5 põhinumbrit 13 % omavõidufondist
V 4 põhinumbrit + 1 lisanumber 19 % omavõidufondist
VI 4 põhinumbrit 15 % omavõidufondist
VII 3 põhinumbrit + 1 lisanumber 14 % omavõidufondist
VIII 3 põhinumbrit 16 % omavõidufondist
Eesti Loto reservfond 3 % omavõidufondist

Kui III, IV, V, VII või VIII võidutasandil ei ole ühtegi võitjat, lisatakse antud võidutasandile kogunenud summa vastava tasandi võidufond järgmise loosimise sama taseme võidufondile.

VIII võidutasandi puhul on minimaalse üksikvõidu suurus 2 eurot.

Jackpot’ile on kehtestatud minimaalne ja maksimaalne suurus. 18.05.2017 seisuga on need vastavalt 3 miljonit eurot ja 35 miljonit eurot.
Kui Jackpoti võidufond ületab võidufondi maksimaalset suurust, kantakse ülejääv summa sama loosimise II võidutasandi võidufondi. Kui jackpoti võidufond on väiksem kui 3 miljonit eurot, kaetakse puuduv osa ühisest reservfondist.
II võidutasandi maksimaalne suurus on 35 miljonit eurot ja ühise reservfondi maksimaalne suurus on 7,5 miljonit eurot.
Kui II võidutasandi võidufond või ühise reservfondi suurus ületab kehtestatud maksimaalset piiri, kantakse ülejääv summa järgmise loosimise Jackpoti võidufondi.

Süsteemimängu võidukombinatsioonide arvu tabeli leiad siit.

Kui oled võitnud
AS Eesti Loto loteriivõidud on tulumaksuvabad.
Võidusummad kuni 35 eurot saad kätte igast lotomüügipunktist. Võimalusel teeb lotomüüja võidumakseid ka 35 eurost kuni 650 euroni. Suuremate võitude kättesaamiseks tuleb pöörduda tööpäeviti kella 10.00-16.00 AS Eesti Loto kontorisse (Hallivanamehe 4, Tallinn) või vormistada võit elektroonselt digiallkirjastatud avalduse alusel.
Võitu on võimalik vormistada 90 päeva jooksul alates loosimisele järgnevast päevast.
Internetist või mobiiltelefoni vahendusel ostetud lotopileti võit suuruses kuni 2000 eurot makstakse Eesti Loto veebikonto registreerimisel näidatud arvelduskontole kümne tööpäeva jooksul alates loosimisele järgnevast päevast. 2000 eurost suuremad võidud tuleb vormistada eraldi kas elektroonselt digiallkirjastatud avalduse alusel või Eesti Loto kontoris. Eesti Lotosse võitu vormistama tulles võta kaasa isikut tõendav dokument ja arvelduskonto number.
Lisainfot saad telefonil 650 20 30.
 


 

Vikinglotto mängujuhend

Kuidas mängida?
Vali 6 numbrit 48-st ja 1 number 8-st. Interneti teel piletit ostes on korraga võimalik valida kuni 10 mänguvälja. Mängulipikul on 5 mänguvälja. Ühe mänguvälja hind on 1 euro. Mitu mänguvälja täidad, on sinu otsustada. Samuti võid valida, mitmel järjestikusel loosimisel soovid valitud kombinatsioonidega osaleda.

Kui soovid, et numbrite valiku teeks sinu eest arvuti, tee internetis“pliks-plaks” valik. Võid seda nuppu ka korduvalt vajutada, kui esimese korraga ei tundu juhuslikult valitud numbrid sobilikud.  Müügipunktis tee mängulipikul märge “pliks-plaks” ruutu või küsi lotomüüjalt “pliks-plaks” piletit.
Vastavalt soovile võid kasutada ka segavarianti, kus osadel mänguväljadel märgid numbrid ise, teistel aga lased seda teha arvutil.
Kui soovid oma võitu kontrollida või võidusummat kätte saada lototerminalis, hoia oma pileti väljatrükk kindlasti alles. Veebikontol saad oma võite kontrollida, kui valid menüüst “Minu võidud” ja klikid kontrollitaval piletil. Mängukonto olemasolul näed kontol ka väljamaksmata terminalivõite.

Süsteemimäng

Vikinglottot saad mängida ka süsteemimänguna, kus võid valida rohkem numbreid – 6 kuni 12 põhinumbrit ja 1 kuni 8 lisanumbrit.
Süsteemimängus osaled sellise arvu kombinatsioonidega, mida on võimalik moodustada valitud numbritest. Näiteks 9 põhinumbri ja 2 lisanumbri valimisel osaled Vikinglotto loosimises 168 erineva mängukombinatsiooniga ning seega on sinu võiduvõimalused suuremad.

Internetis saad süsteemimängu mängida 6 kuni 12 põhinumbriga ja 1 kuni 8 lisanumbriga.
Süsteemimängu mängimiseks vali Vikinglotto mängulehel “Süsteemimäng" ning otsusta, mitme põhi- ja lisanumbriga soovid mängida. Seejärel märgi mänguväljal valitud hulk numbreid või kasuta numbrite valikuks “pliks-plaks” meetodit.
Lototerminalist süsteemimängu piletit ostes märgi mängulipiku väljal A soovitud numbrid ja lahtris SÜSTEEMIMÄNG tähista ristiga soovitud põhinumbrite arv: 6, 7, 8, 9 või 10 ja lisanumbrite arv: 1, 2 või 3. Kui sa ei soovi ise numbreid valida, tee mängulipikul märge „PLIKS-PLAKS“ lahtrisse või küsi lotomüüjalt PLIKS-PLAKS piletit.
Süsteemimängu saab terminalist osta väiksema hulga numbritega ja üheks loosimiseks korraga.  

Süsteemimängu pileti hind kujuneb järgmiselt: kombinatsioonide arv x 1€ x loosimiste arv. Süsteemimängu puhul on piletil mängukombinatsioone vastavalt:
 

Vikinglotto lühikirjeldus

VIKINGLOTTO on Taani, Rootsi, Norra, Soome, Islandi, Sloveenia, Leedu, Läti ja Eesti ühine lotomäng, kus kaks kõige kõrgemat võidutasandit (so jackpot ja 6+0 võidutasand) on kõigis riikides ühised.

Vikinglotto loosimine toimub üks kord nädalas kolmapäeval Norras, Hamaris. Loosimise päeval lõpeb piletite müük sellele loosimisele kell 19.00.
Loositakse 6 põhinumbrit 48-st ja 1 lisanumber 8-st. Loosimise salvestus edastatakse TV3-e telesaates “Suur lotokolmapäev” alates kella 22.15-st.

Vikinglotto pileti ostmisel tuleb sul valida 6 numbrit 48-st ja 1 lisanumber 8-st. Ühe piletiga saad korraga osta kuni kümme mänguvälja, millega saad osaleda kuni kümnel järjestikusel loosimisel. Lototerminalist piletit ostes on võimalik mängulipikul täita korraga kuni viis mänguvälja.
Ühe mänguvälja hind üheks loosimiseks on 1 euro.

Lotopileteid saab osta nii Eesti Loto kodulehelt, m-loto vahendusel kui ka müügipunkti lototerminalist.

Tõenäosus võita Vikinglotto jackpot on 1:98 172 096.
 
See veebileht kasutab küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt