Eurojackpot - Mängujuhend
 
Kuidas mängida
Mängus osalemiseks pead valima 5 põhinumbrit vahemikus 1–50 ja 2 lisanumbrit vahemikus 1–10.
Esmalt otsusta, mitme mängukombinatsiooniga soovid loosimisel osaleda. Seejärel otsusta, kas soovid numbrid ise valida, või eelistad, et seda teeks arvuti. Otsustades arvuti kasuks, tee vastav märge Pliks-Plaks kasti. Soovi korral võid otsustada ka segavariandi kasuks, st osadel mänguväljadel märgid numbrid ise, teistel aga lased seda arvutil teha. Kusjuures, kui soovid osaleda mitme mänguväljaga mitmel loosimisel, siis osaled kõigil valitud arv loosimistel samade mängukombinatsioonidega.

Lemmikpilet on mängija poolt mängukeskkonnas salvestatud lemmikpilet.

Lototerminalist piletit ostes anna täidetud mängulipik lotomüüjale, kes trükib sulle selle alusel pileti.

Süsteemimäng

Süsteemimängu saab mängida 5 kuni 12 põhinumbriga ja 1 kuni 10 lisanumbriga. Süsteemimängus saad osaleda sellise arvu mängukombinatsioonidega, mida on võimalik moodustada valitud numbritest.

Süsteemimängu pileti hind kujuneb järgmiselt: mängukombinatsioonide arv x 2€ x loosimiste arv. Süsteemimängu puhul on piletil mängukombinatsioone vastavalt:
 

Eurojackpoti mängujuhend

Pilet
Sul on võimalus osta pilet üheks, kaheks, kolmeks, viieks ja kümneks loosimiseks. Mitmel loosimisel ühe mängukombinatsiooniga mängides tõuseb pileti hind vastavalt loosimiste arvule.
Näiteks: Kui täidad ühe mänguvälja üheks loosimiseks, tuleb sul tasuda 2 eurot. Kui aga soovid osaleda ühe mänguväljaga viiel loosimisel, siis sellise pileti hind on 10 eurot.
(1 x 2 € x 5 = 10 €).

Kui soovid oma võitu kontrollida või võidusummat kätte saada lototerminalis, hoia oma pileti väljatrükk kindlasti alles. Veebikontol saad oma võite kontrollida, kui valid menüüst “Minu võidud” ja klikid kontrollitaval piletil.

Võiduvõimalused

Võidufondi suuruseks on 50% mängu läbimüügist.
See jaguneb: Eurojackpoti võidufondiks (I –XII tasandi võidufond) ja jackpot'i garanteerimise fondiks.
Kõik Eurojackpoti võidud on kõigis selle mänguga ühinenud maades ühised ja nende suurus sõltub antud loosimiseks müüdud mängukombinatsioonide hulgast ning vastava võidutasandi võitjate arvust.

Võidutasand Tabamus % võidufondist
I 5 põhinumbrit + 2 lisanumbrit 36.00%
II 5 põhinumbrit + 1 lisanumber 8.50%
III 5 põhinumbrit 3.00%
IV 4 põhinumbrit + 2 lisanumbrit 1.00%
V 4 põhinumbrit + 1 lisanumber 0.90%
VI 4 põhinumbrit 0.70%
VII 3 põhinumbrit + 2 lisanumbrit 0.60%
VIII 2 põhinumbrit + 2 lisanumbrit 3.10%
IX 3 põhinumbrit + 1 lisanumber 3.00%
X 3 põhinumbrit 4.30%
XI 1 põhinumber + 2 lisanumbrit 7.80%
XII 2 põhinumbrit + 1 lisanumber 19.10%
Jackpot'i garanteerimise fond - 12.00%

Iga müüdud mängukombinatsiooni kohta kantakse võidufondi 1 euro.
Eurojackpoti peavõidu (I võidutasand) maksimaalne suurus on 90 miljonit eurot ning peavõidu saab mängija, kes on ära arvanud kõik 5 põhinumbrit ja 2 lisanumbrit. Kui peavõidu saajaid on rohkem kui üks, jagatakse I võidutasandi võidufondi kogunenud summa võrdselt nende vahel. Kui peavõitu välja ei loosita, lisatakse kogunenud summa järgmise loosimise I võidutasandi võidufondile.

II võidutasandi võidufondi maksimaalne suurus on samuti 90 miljonit eurot. Kui I võidutasandi ehk peavõidu summa ületab 90 miljonit eurot, kantakse ülejääv summa sama loosimise II võidutasandi võidufondi. Kui II võidutasandi võidufond ületab samuti 90 miljonit eurot, kantakse ülejääv summa sellele järgneva, madalama võidutasandi võidufondi, kus on vähemalt üks võitja.

JACKPOT’I GARANTEERIMISE FOND. Jackpot’i garanteerimise fondi kantakse kindlaks määratud osa, so 12% võidufondist. Fondi kasutatakse I võidutasandi võidu minimaalse garanteeritud võidusumma tagamiseks ja fondi maksimaalne suurus on 20 miljonit eurot. Kui fondi suurus pärast loosimist ületab 20 miljonit eurot, kantakse 20 miljonit eurot ületav summa järgmise loosimise I võidutasandi võidufondi.

VÕIDUFONDIDE ÜLDPÕHIMÕTTED. Iga võidutasandi üksikvõit ei tohi ületada kõrgema tasandi üksikvõidu suurust. Kui madalama võidutasandi üksikvõit ületab kõrgema võidutasandi üksikvõitu, liidetakse mõlema võidutasandi võidufondid ja jagatakse võrdselt mõlema võidutasandi võitjatega.

Süsteemimängu võidukombinatsioonide arvu tabeli leiad siit.

Kui oled võitnud
Eesti Loto lotovõidud on tulumaksuvabad.
Võidusummad kuni 35 eurot saad kätte igast lotomüügipunktist. Võimalusel teeb lotomüüja võidumakseid ka 35 eurost kuni 650 euroni. Suuremate võitude kättesaamiseks tuleb pöörduda tööpäeviti kella 10.00-16.00 AS Eesti Loto kontorisse (Hallivanamehe 4, Tallinn) või vormistada võit elektroonselt digiallkirjastatud avalduse alusel.
Võitu on võimalik vormistada 90 päeva jooksul alates loosimisele järgnevast päevast.
Internetist või mobiiltelefoni vahendusel ostetud lotopileti võit suuruses kuni 2000 eurot makstakse Eesti Loto veebikonto registreerimisel näidatud arvelduskontole kümne tööpäeva jooksul alates loosimisele järgnevast päevast. 2000 eurost suuremad võidud tuleb vormistada eraldi kas elektroonselt digiallkirjastatud avalduse alusel või Eesti Loto kontoris. Eesti Lotosse võitu vormistama tulles võta kaasa isikut tõendav dokument ja arvelduskonto number.
 

Eurojackpoti lühikirjeldus

EUROJACKPOT on Euroopa ühine arvloterii, mille korraldaja Eestis on AS Eesti Loto.
Loteriis osalevad Eesti, Soome, Norra, Rootsi, Taani, Island, Holland, Saksamaa, Itaalia, Hispaania, Sloveenia, Horvaatia, Läti, Leedu, Tšehhi, Poola, Slovakkia ja Ungari.

Eurojackpoti minimaalne garanteeritud peavõit ehk jackpot on 10 miljonit eurot. Maksimaalne jackpot’i summa on 90 miljonit eurot.

Eurojackpoti loosimine toimub kord nädalas reedel ja piletite müük samal päeval toimuvale loosimisele lõpeb kell 20.00.
Loosimised viiakse läbi Helsingis vahemikus kell 21.00–22.00 Soome lotofirma Veikkaus OY poolt. Loositakse 5 põhinumbrit 50-st ja 2 lisanumbrit 10-st.

Eurojackpoti pileti ostmisel tuleb valida 5 põhinumbrit 50-st ja 2 lisanumbrit 10-st.
Pileteid saad osta kuni kümneks järjestikuseks loosimiseks ja ühe piletiga saad valida kuni kümme mängukombinatsiooni. Ühe mängukombinatsiooniga pileti hind üheks loosimiseks on 2 eurot.

Eurojackpoti saad mängida ka süsteemimänguna, kus võid valida rohkem numbreid - 5 kuni 12 põhinumbrit ja 1 kuni 10 lisanumbrit.
Näiteks 9 põhinumbri ja 2 lisanumbri valimisel osaled Eurojackpot loosimises 126 erineva mängukombinatsiooniga ning seega on sinu võiduvõimalused suuremad.
Süsteemimängu on hetkel võimalik mängida vaid interneti vahendusel.

Lotopileteid saab osta nii Eesti Loto kodulehelt, m-loto vahendusel kui ka müügipunkti lototerminalist.

Tõenäosus võita Eurojackpoti peavõit on 1:95 344 200.
 
See veebileht kasutab küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt