Lotovõitjate lood
Tagasi

8 802 944 krooni – Vikinglotto, 2007

17. jaanuaril võideti Eestis esmakordselt terve Viking Lotto jackpot.
Pilet osteti 15. jaanuaril kell 17:56 Tallinnast, Katleri R-kioskist. Rekordiline lotovõit läks küpses eas daamile.

„Õnn on väga suhteline asi, mõnele õnn ja mõnele õnnetus. Muidugi ma ei kahetse lotovõitu ja olen õnnelik. Investeerisin majadesse, ehitasin kaks maja. Andsin ka anonüümse annetuse kirikule 10 000 kr. Võidust rääkisin perele ja töökaaslastele ka. Nad suhtusid mu võitu hästi – mind ei vallandatud, lubati tööl edasi käia ja palka maksti ka. Töötan ikka samas kohas, juba 40 aastat!
Sugulasele laenasin raha ja tänaseks selle perega suhted puuduvad. Aga ma ei ole kättemaksuhimuline.
Võidu tõid mulle tookord oma numbrid, enam nende numbritega ei mängi. Hilisemad lotovõite pole väga olnud, aga mängin (internetis) jätkuvalt, sest tean, et võita on võimalik“.

 

8 637 800 krooni – Vikinglotto, 2008

Neljalapselisele pereemale tõi võidu 20. veebruari Viking Lotto loosimine. Pilet osteti internetist. Võidetud summaga plaanib keskealine proua, et nüüd saab majaremont ette võetud, ühe osa rahast lihtsalt teenima panna ja ehk ka reisile minna. Tegemist on kolmanda korraga, kui Viking Lotto jackpotivõit tervikuna Eestisse tuli.

„Tänu lotovõidule on mul olemas kinnisvara endale ja lastele. Lahkusin peale võitu töölt, sest niikuinii ei olnud töö iseloom ja suhted seal rahuldavad. Pealegi oli laps veel väike, sain rahulikult temaga koos-olemise aega pikendada.
Aga tunnen, et oleksin pidanud tegema raha paigutamises targemaid otsuseid, et võidust veelgi enam kasu saada. Hoiustasin raha panka ja kaotasin selle väärtuses. Lotovõidu järel tundsingi enim puudust erapooletust finantsnõustamisest. Ka soovitan mitte anda laenu tuttavatele, kui siis ainult ametlikult, notari vahendusel, sest laenu tagasisaamine on väga raske. Ma andsin laenu kolmele inimesele, tagasi sain raha osaliselt. Üks inimene on täielikult mu elust kadunud. Mõned keda toetasin, arvasid, et vähe andsid, anna juurde.
Lotot mängin täna ikka edasi“.

 

4 540 105 krooni – Bingo loto, 2009

14. jaanuaril toimunud Bingo Loto loosimise üle 4,5 miljoni krooni suuruse jackpoti võitis Pärnust pärit 26-aastane vallaline ehitusega tegelev mees. Võitja ostis internetist kuus kahe väljaga Bingo Loto piletit. Võidetud raha eest plaanib ta ehitada maja ja minna reisile.

„Olin väga noor, kui võitsin. Olin (ja olen siiani) iseenese tööandja ja valisin tollal investeerida eelkõige oma töösse – soetasin kõikvõimalike tööks vajalikke masinaid, mille tarvis oleks muidu pidanud ehk 25 aastat tööd tegema. Nüüd, 10 aastat hiljem tunnen, et ehkki ca 90% mu toonastest otsustest olid õiged, kahetsen, et ei investeerinud rohkem tulevikku. Raske füüsiline töö on jätnud tervisele jälje. Oleksin olnud targem ja rohkem mõelnud – ostnud näiteks kinnisvara, mida välja rentida - võiksin nüüd natuke vähem tööd teha. Et töö oleks lihtsam, mitte et töötama ei peaks, sest oma tööd ma armastan.
Võidust teavad siiani vähesed – abikaasa, vanemad ja õed, toetasin neid ka rahaliselt. Ja üks sõber teab. Rääkisin talle, sest kui inimesed ei tea, kust raha tuleb, siis see tekitab vaenu ja kadedust. Kui sõbrale rääkisin, siis ta väljendas vaid rõõmu mu võidu üle, ei kadetsenud, jäi siis sõber alles mulle. Lapsed on veel väiksed, võib-olla kunagi räägin oma võidust neile ka. Nainegi sai võidust teada mitu aastat peale me tutvumist, sest võitmise ajal olin veel vallaline. Oma laiema suguvõsaga ma väga ei suhtle, nad ei tea võidust ja kadedus oli väga suur. Üldse näed sellistes olukordades ära inimese tegeliku pale – kas ta suudab muuhulgas teise inimese eduga toime tulla või mitte. Tagantjärele tunnen, et eks raha mind ennastki ikka muutis. Muutis ülbeks ja vihaseks – või ei, need pole ikka päris õiged sõnad - olin noor, tundsin, et nüüd vallutan maailma, löön kõik uksed jalaga lahti. Et rahast tekkis justkui sõltuvus - kui otsa sai, siis tekkis tunne, et millal siis jälle saan, millal saan jälle sellist laiemat elu elada. Ja tegelikult saingi ka 2 aastat hiljem veel ühe suurema lotovõidu – võitsin Bingo täismängu ca 17 tuhat eurot. Olen aastate jooksul jõudnud nii iseenda muutumisest kui teiste inimeste reaktsioonist palju mõelda, nüüd tagantjärele tunnen ennekõike tänulikkust ja alandlikkust, et lotoga nii suurelt võitsin. See tegi mu elu ikka palju lihtsamaks. Arvan, et inimesed, kellele õnn või juhus pole sellist võimalust toonud, ei oska lotovõidule loota. Isegi, kui nad sellest unistavad. Ilmselt kõik ju unistavad, mõned küll ei unista väga suurelt. Minu isa näiteks ei unista kunagi suurelt, pean talle seda (st suurelt unistamist) pidevalt meelde tuletama“. 

 

8 841 133 krooni – Bingo loto, 2010

17. märtsi loosimisel võitis üks inimene Bingo Loto jackpoti summas 8 841 133 krooni.
Eesti järjekorras 99. lotomiljonär on kolmekümnendates aastates Pärnumaa mees, kes ostis pileti internetist. Lotot on võitja mänginud pidevalt juba peaaegu kümme aastat. Klienditeenindajana töötava mehe ning tema õpetajast abikaasa sõnul maksavad nad kõigepealt ära oma võlad ning seejärel ostavad uue kodu.Samuti on neil plaanis minna reisile. Hoolimata suurest võidusummast kavatsevad nad kindlasti tööl edasi käia.

„Võit tuli nii õigel ajal – elasime tollal ühetoalises korteris, palgapäevast palgapäevani. Olin 99. lotomiljonär ja tollal suuruselt teise võidu omanik. Juba enne, kui summa kontole jõudis, tekkis laenutahtjaid. Arvati, et võit tuli tervele suguvõsale. Ostsime endale elamise ja investeerisin ka kinnisvarasse. Ostsime ka uued autod. Nüüd tagantjärgi vaadates– ehk oleks saanud ka mõistlikumalt.
Swedbankis olin privaatpanganduse klient, nüüdseks muidugi olen sellest staatusest ilma jäänud. Peale võitu käisin tööl edasi, ega elulõpuni ei veakski muidu välja. Hetkel on tööst paus, õnneks on võidust järgi veel väike puhver, saab rahulikult ringi vaadata. Jah, ka 10 aastat hiljem veel saab võidust rõõmu tunda, kui ikka miskit vaja, siis lähed ja ostad. Peres on kaks alaealist last, reisisime lastega palju. Võidusumma oli suur, aga kui hindu ei vaata, siis kaob raha kiirelt. Võtsime mõistusega, vaba limiiti polnud, aga koonerdanud ka pole. Rahakott oli ikka minu käes, muidu oleks ilmselt raha kiirelt otsa saanud. Kohe alguses andsin abikaasale 100 000 krooni, ta käis korra poes ja otsas! Mõtlesin, et nii küll ei saa, muidu väga kiirelt raha otsas!
Mõned sõbrad olid mu peale kadedad – pangalaene pole, lähed poodi ja ostad mida tahad. Sa oled nüüd ju lotomiljonär – osta mulle korter. Rahalisi toetusi lähiringile, -perele ikka tegin. Ühise vanematekodu remont sai tehtud. Päris hädas pole õnneks keegi olnud, sugulased on kõik töökad ja on saanud ise hakkama.
See lotovõit oli ikka suur õnn, kui ainult saaks sellist elu veel... Mängin jätkuvalt, kuid suurt võitu pole enam tabanud.
Tegelikult ma pole esimene, kellel suguvõsas õnnelik käsi olnud - vanaisa võitis 77ndal lotoga sapaka! See on ikka veel alles. Ja vanaisa vend kutsuti 80ndatel USA-s telesaatesse, kus osales 100 enim lotoga võitnud inimest!“

 

733 813 € – Vikinglotto, 2012

Võitjaks noor lastega pere Tartust. Pere plaanis ära maksta korteriliisingu ning osta suvila, samuti lootis, et elamistingimuste parandamine aitab täita suure pere unistust.

“Elujärg paranes, soetasime maja, võtsin end mittetasuvalt töölt lahti ja asusin õppima, et saada korralik haridus ja hiljem korralik ja tasuv töökoht. Oleme raha laenanud, aga abivajajatele ka kinkinud. Arvan, et kui on soov kedagi tõesti aidata, on targem raha kinkida – seda nii edasiste suhete hoidmise mõttes kui ka emotsionaalselt.
Rääksisime oma võidust sõpradele ja sugulastele ka. Eks ikka ole kadedust, kuid ma ei lase end sellest häirida. Lotovõidu rahast me enam ära ei ela, kuid elujärge aitas see palju parandada ja pakkus ka palju rõõmu!”

 

768 713,16 € – Vikinglotto, 2013

Võitjaks osutus noor pereisa Harjumaalt, kes ostis võidupileti internetist. Võitmise hetkel oli saadud võidusumma Eesti lotoajaloo kõigi aegade suurim lotovõit!
Pereisa kaalus enne võitu rahaliste raskuste tõttu välismaale tööle minekut, nüüd aga läheb pere lähiajal Eestist ära ainult reisile. Võidusumma eest plaanib hetkel üürikorteris elav pere osta ka oma korteri või maja.

Kahe lapse isa sõnul oli lotovõit suur õnn, mis aitas täita nii mõnegi unistuse. Ehitusvaldkonnas töötanud mees ehitas perele oma maja. Ehituse alal töötab mees tänaseni, sest töö talle meeldib. Võiduraha eest käidi ka reisil, lisaks sai veel nipet-näpet tehtud. Mees tegi ka investeeringu, aga „mitte kuigi õnnestunult“. Mehe võidust said teada päris paljud lähikondsed. Mõnda inimest on saanud ka aidata, tüli sellest pole tõusnud. Väike rahavaru on ikka veel alles ka.

 
Tagasi
See veebileht kasutab küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt